Protisluneční fólie do oken a dveří

 

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE

Protisluneční fólie na okna, reflexní folie, anti-uv fólie

Horko v interiérech v letních měsících má celou řadu negativních vlivů. Přehřátí organismu může vyvolat celou řadu zdravotních problémů a to jak fyzických, tak i psychických. V mnoha publikovaných studií se dokládá při vzestupu teplot nad 25°C snížená výkonnost a zdravotní problémy. Přehřátí nad únosnou míru může u lidí, kteří nejsou v dobré kondici znamenat velmi těžké následky.

Protisluneční fólie na okna budov

Moderní budovy jsou kompletně proskleny a skleníkový efekt extrémně zvyšuje teploty v interiéru. Ani klimatizace nezabrání tomu, aby lidé, jež jsou přímo za sklem nepocítili účinky ostrých slunečních paprsků. A tedy i v případě, kdy je objekt vybaven klimatizací, mají protisluneční fólie své obrovské uplatnění. Protisluneční fólie zabraňují přímému prostupu horka a navíc snižují náklady na provoz klimatizace.

Protisluneční fólie chrání před zářením

V posledních letech se stále zvyšuje množství škodlivého UV záření dopadajícího na zemi. Naše protisluneční fólie zadrží minimálně 98% tohoto záření. Protisluneční fólie jsou barevné (stříbro, bronz, šeď), s různými stupni reflexe a různým prostupem světla. Mají zdvojenou proti-otěrovou vrstvu, která je chrání před nechtěným poškozením (poškrábání).

Popis protisluneční fólie

Protisluneční fólie jsou vybaveny vrstvou kovu. Tato vrstva kovu je reflexní – zrcadlová. Díky této reflexi fólie většinu energie odrazí. Další část tepla absorbují přímo do sebe. Zbytek energie se přenese do interiéru. Současným trendem je používat protisluneční fólie, které propustí co nejvíce denního světla, avšak s vysokou reflexí, která zabezpečí co nejvyšší proti-sluneční výkon.

Protisluneční fólie do rodinných domů

Do rodinných domů doporučujeme protisluneční fólie s prostupností světla 35% a více. Pro komerční objekty je možno používat fólie již od 20% prostupnosti. Při výzkumech bylo zjištěno, jak lidské oko rozeznává různé intenzity zadržení světla (Dospělo se k výsledku, že 50% zadržení světla je na hranici očního rozeznání a teprve až 40% prostupnosti lidské oko bezpečně určí.)

Proto tedy je třeba dbát na doporučení odborných techniků, kteří mají dostatek zkušeností k tomu, aby doporučili opravdu ten nejvhodnější typ protisluneční fólie pro dané využití. Obdobně je tomu i s volbou barevného odstínu. Je velký rozdíl mezi tóny studenými (namodralé, stříbrné apod.) a teplými (bronzová, šedá apod.).

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Aktualizováno (Sobota, 25 Únor 2017 16:33)